Zapewne jest nam bardzo miło, gdy otrzymujemy od Kogoś – a szczególnie od osoby bliskiej i kochanej – upominek. Takim „upominkiem” może być również dla chrześcijanina Msza święta ofiarowana jako - dar serca – osobom nam bliskim. 

Okazji jest dużo: imieniny, urodziny rocznice. Dotyczy to również tych osób, które odeszły do wieczności, a którym często wiele zawdzięczaliśmy za życia. Msza święta jest darem modlitwy całego Kościoła, czyli nas ludzi ochrzczonych, w której Jezus Chrystus wstawia się u swego Ojca w Duchu Świętym. Chrystus chce nas wszystkich zbawić.

Dlatego taką pomoc możemy okazać innym zamawiając Mszę świętą. Jest ona najskuteczniejszą formą pomocy zarówno żyjącym jak i zmarłym. W tym roku ze względu na pandemię wiele osób nie mogło Jej osobiście zamówić. Zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej w tym czasie mogły żegnać jedynie osoby z najbliższej rodziny. Oznaki pamięci i zachowanie relacji żyjących ze zmarłymi zostają utrwalone przez Msze święte, które zamawialiśmy zawsze przy pogrzebach. Dziś niech nie będzie inaczej. Wiara nasza niech będzie silniejsza niż przeciwności.

Pozostaje wciąż możliwość, aby to uczynić drogą telefoniczną na numer, który znajduje się na stronie internetowej parafii (kancelaria parafialna w we wtorki i soboty). Mszę świętą można zamówić przez drugą osobę. Nie rezygnujmy zupełnie z okazji, aby ten najcenniejszy dar Życia Bożego jakim jest msza święta ofiarować innym.

Z wyrazami szacunku

Wasi Duszpasterze