TERMIN: 1.02 - 8.02.2024 (FERIE) CENA: 2100 zł + 1050 €
MALTA - KRÓLESTWO MATKI BOŻEJ
ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA I ŚW. JANA PAWŁA II

Dzień 1 przelot na Maltę
Przelot na Maltę – Katowice – Malta 19:10 – 22:00 Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2 VALETTA
Po śniadaniu przejedziemy do Valletty, stolicy Malty, której historia pamięta rządy Fenicjan, Greków, Rzymian, Kartagińczyków, Bizantyńczyków, Arabów oraz Zakonu Kawalerów Maltańskich, nazywanych popularnie Joannitami bądź Szpitalnikami. W tym dniu zobaczymy słynne Ogrody Baracca, malowniczą panoramę Wielkiego Portu, Katedrę św. Jana. Zobaczmy także Pałac Wielkich Mistrzów i Arsenał. Czas wolny na lunch. (we własnym zakresie) Po południu odwiedzimy kościół św. Pawła Rozbitka. Msza święta. Czas wolny na zakup pamiątek, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 Rabat, Mdina, Mosta
Rano po śniadaniu udamy się w północnym kierunku wyspy. Zwiedzanie Rabat. Odwiedzimy tamtejszy kościół parafialny pod wezwaniem św. Pawła, wybudowany w miejscu, w którym św. Paweł spędził kilka tygodni  nawracając i modląc się za pierwszych chrześcijan na Malcie. Zobaczymy także pobliską grotę św. Pawła, w której wg tradycji mieszkał św. Paweł i którą w 1990r odwiedził następca św. Piotra – papież Jan Paweł II. Msza święta. Przejazd do Mdiny, nazywanej „milczącym miastem”. Średniowieczna architektura i zabudowa tego miasta, ulokowanego w centrum wyspy, sprawia wrażenie zamkniętego w kapsule czasu. Nawiedzimy tamtejszą Katedrę św. Pawła. Opuścimy Mdinę przez „bramę grecką” by zobaczyć niesamowite klify z zapierającym dech w piersiach widokami na otwarte morze. Kontynuacja podróży do Naxxar, gdzie zobaczymy kościół i kaplicę św. Pawła, wybudowaną w miejscu w którym św. Paweł zbierał pierwszych Chrześcijan na wspólną modlitwę. Przejazd do Mosta, gdzie zobaczymy imponującą katedrę, trzecią pod względem wielkości na świecie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 Gozo
Rano po śniadaniu rozpoczniemy wycieczkę statkiem na wyspę Gozo, nazywaną bliźniaczą siostrą Malty. Podczas rejsu zobaczymy także wyspę Calypso oraz słynną Błękitną Lagunę. Po przybyciu na wyspę Gozo, odwiedzimy słynny kompleks starożytnych świątyń, których wiek szacuje się na 5000 lat.
Następnie odwiedzimy Bazylikę św. Piotra i Pawła w Nadur oraz kościół św. Pawła w Munxar. W dalszej kolejności zobaczymy Cytadelę w Rabat oraz słynną plażę Xlendi Bay, wenę artystów i fotografów. Po południu udamy się do Sanktuarium w Ta`Pinu, w którym miały miejsca Objawienia Matki Bożej. Msza Święta. Rejs powrotny na Maltę. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 Mista, Marsaxlokk, Błękitna Grota
Rano śniadanie w hotelu, podróż na południową część wyspy. Odwiedzimy najsłynniejsze rybackie miasto Marsaxlokk i targ rybny. Czas wolny. Po południu udamy się do słynnej Lazurowej Groty, której nazwa wywodzi się od głębi koloru wody, jaki charakteryzuje tamtejszą grotę. Istnieje możliwość wypożyczenia łódki i rejsu wokół skał i klifów.

Dzień 6 Trzy Miasta, Tarxien
Rano po śniadaniu rozpoczniemy udamy się do fortecy Cottonera, bardziej znaną jako „trzy miasta”: Vittoriosa, Cospicula, Senglea, wybudowane przez Kawalerów Maltańskich. Specer wąskimi uliczkami przez historyczne place, kościoły i kamieniczki. Udamy się do starego portu skąd tradycyjną łodzią maltańską przepłyniemy wzdłuż portu, skąd roztacza się niezapomniany widok na wysokie baszty i mury okalające zatokę. Przejazd obok miejsca gdzie rozbiła się łódź św. Pawła do Senglea. Następnie udamy się do Świątyni Tarxien, ( wejście dodatkowo płatne )będącej największą prehistoryczną ekspozycją architektury i sztuki sprzed tysiąca lat. Po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7 Mellieha
Po śniadaniu przejazd do Mellieha, w którym odwiedzimy najstarsze na Malcie Sanktuarium Maryjne, Msza święta. Po południu degustacja win oraz zwiedzanie prywatnej kolekcji dzieł sztuki w LIja. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 przelot do Polski
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu do godz. 11:00. Czas wolny. Wieczorem przejazd na lotnisko w Valeccie. Odlot do Katowic o godz. 22:30. Przylot o godz. 1:15.


CENA ZAWIERA:

 • BILETY LOTNICZE – Katowice – Malta – Katowice lub Kraków – Malta – Kraków
 • TRANSFERY LUKSUSOWYM AUTOKAREM NA TERENIE MALTY
 • 7 NOCLEGÓW W HOTELU 3/4* NA MALCIE ( Hotel Soreda – St Paul`s Bay lub o podobnym standardzie )
 • WYŻYWIENIE: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • WYCIECZKI WYMIENIONE W PROGRAMIE
 • UBEZPIECZENIE Signal Iduna KL ( 20.000 Euro , NNW 15000zł, bagaż podręczny )
 • OPIEKA PILOTA
 • PODATEK VAT
 • TFG i TFP
 • Opłata na realizację programu ( wstępy, rejsy, zestawy słuchawkowe, przewodnicy ok.150 Euro


CENA NIE ZAWIERA:

 • Napoi do obiadokolacji

INFORMACJE I ZAPISY
ks. Mariusz Dydak
par. św. Piotra i Pawła w Psarach k/Będzina
511 073 165

O udziale w pielgrzymce decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki (1000 zł)