1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Trwamy w radości ze Zmartwychwstania Chrystusa.

2. Jutro przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. Po wieczornej Mszy będziemy rozbierać Ciemnicę i Grób Pański. Bardzo prosimy ludzi dobrej woli o pomoc.

3. W środę rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci NMP po Mszy św. o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i starszych. Prosimy o odnowienie i udekorowanie przydrożnych krzyży i kapliczek oraz kultywowanie pięknej tradycji śpiewania majówek przez tych, którzy mają utrudniony dojazd do kościoła.

4. W piątek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski - głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu o godz. 9.30 i o godz. 17.30.

5. W sobotę wspominamy św. Floriana - patrona Strażaków. Serdecznie Was zapraszamy z wraz rodzinami na specjalną Mszę św. w ich intencji o godz. 15.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30, w pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.30.

7. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Katarzyna Nowak, parafia tutejsza i Jakub Dziewulski parafia Św. Trójcy w Kobyłce k/Warszawy - zapowiedź druga, Angelika Rosol, par. św. Jana Nepomucena w Bytomiu i Piotr Flasza, par. tutejsza - zapowiedź druga.

8. Dziękujemy tym osobom, które posprzątały świątynię. W tym tygodniu uprzejmie o to prosimy mieszkańców ul. Wiejskiej od nr 48 do nr 73. Zapraszamy w sobotę od godz. 8.30.

9. Dziękujemy Wam za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii: składane na tacę i wpłacane na konto parafialne.

10. Do nabycia prasa katolicka. Tygodniki: Niedziela 10 zł, Gość Niedzielny 10 zł, Mały G. N. dla dzieci (numer majowy) 7 zł, kwartalnik Magazyn 15 zł. Ukazał się nowy numer ciekawego dwumiesięcznika Historia Kościoła, poświęcony tym razem Matce Bożej (jak wyglądała MB, skąd się wzięły rysy na ikonie jasnogórskiej, kiedy zaczął się kult maryjny i dlaczego oddajemy Jej cześć, tajemnicy Kaplicy Sykstyńskiej, 45 rocznica I Pielgrzymki JP II do Polski) cena 12 zł.

11. Zostało kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 30.07 do 07.08. Koszt 750 zł i 200 euro. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Mariusza.

12. Wszystkim osobom, które przeżywają w tym tygodniu urodziny, imieniny i rocznice życzymy daru łaski Bożej na każdy dzień, a na nadchodzący tydzień wszystkim mówimy Szczęść Boże.